Tingvatn 2025

Trivelige Tingvatn!

To år har gått siden sist, og endelig var vi tilbake i vakre Tingvatn – og for en velkomst vi fikk! Med nesten 150 sykkelglade barn på startstreken og en fantastisk ramme rundt arrangementet, ble det en ettermiddag vi sent vil glemme.

Hele området rundt Birkeland handelssenter ble forvandlet til en livlig og fartsfylt arena, med god hjelp fra dagens medarrangører – Joker Tingvatn og Hægebostad IL. Den solide dugnadsånden vi husket fra sist var like sterk i år, og frivillige fra idrettslaget sørget for at alt gikk på skinner.

Barna møtte opp med stor iver og godt humør, klare for å ta fatt på rundene sine – og for en innsats de leverte! Fra de yngste med støttehjul til de største fartsentusiastene, var det smil og jubel i løypa hele veien. Publikum heiet entusiastisk fra sidelinjen, og stemningen var til å ta og føle på.

Etter målgang ventet flotte premier fra Joker Tingvatn og Škoda, og det var ingen tvil om at gaveposene falt i smak. I tillegg ble det delt ut både trøyer og en aktivitetsklokke fra Xplora til noen ekstra heldige deltakere – jubelen sto i taket!

Vi er stolte av å kunne ta med oss Tour of Norway for Kids til små steder som Tingvatn, og møtes med så mye engasjement, glede og fellesskap. Dette ble nok et bevis på hvor mye slike arrangement betyr, både for barna og hele lokalsamfunnet.

Tusen takk til Hægebostad IL, Joker Tingvatn og alle de fremmøtte som gjorde dette til en uforglemmelig dag. En ekstra stor takk også til våre hovedsponsorer: Joker, Škoda, Ifor Williams, Nivea og Xplora – uten dere hadde ikke denne sykkelfesten vært mulig.

På gjensyn, Tingvatn – vi kommer gjerne tilbake igjen!